2. Förfarande
Förfarande
Titel: 5-axlig vertikal CNC-fräsmaskin
Beskrivning: Försvarsmakten bedriver verksamhet inom ett antal olika områden där Markverkstaden i Boden har ett behov av att anskaffa 1 st fabriksny 5-axlig vertikal CNC-Fräs.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108301:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42630000 Verktygsmaskiner för metallbearbetning, 42632000 NC-maskiner för metall, 42600000 Verktygsmaskiner