120003-2020 - KonkurrensutsättningSverige-LINKÖPING: Målning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måleriarbeten
Referensnummer: 20/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar måleriarbeten både i lägenheter och utanför lägenhet såsom exempelvis i trapphus, källare, fasader, staket m.m.
Avtalet innefattar även måleriarbeten i lokaler såsom exempelvis, kontor, butiker, förskolor, servicehus mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen