120033-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Sävsjö: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Berg- och grusmaterial Sävsjö kommun 2017.
Referensnummer: 47/2017/050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar UMs (Sävsjö kommun och de kommunala bolagen) behov av leverans, spridning och hämtning av berg- och grusmaterial, matjord m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14200000 Sand och lera, 14211000 Sand, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14212400 Jord, 14212410 Matjord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen