Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kristianstads kommun önskar anbud som avser ett ramavtal på beläggningsarbeten.
Uppdraget avser utförande av asfaltsbeläggningsarbeten inom hela Kristianstads kommuns geografiska område. Arbetena kommer i första hand avropas enligt kommunens årliga underhållsbeläggningsprogram. Beläggningar i investeringsprojekt samt återställningsarbeten utgör också stora poster.
Den årliga kontraktssumman beräknas motsvara ungefär 25 000 000 Svenska kronor.