120058-2018 - ÄndringSverige-Uppsala: Konsulttjänster för public relations
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PR-byråtjänster
Referensnummer: UH-2017/78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79416200 Konsulttjänster för public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Som ett led i utvecklingsarbetet behöver kommunikationsdirektören, vid behov, anlita en välrenommerad extern PR-byrå för rådgivning i långsiktiga projekt, men även vid eventuella kriser. Konsultstöd behövs även vid interna utbildningsinsatser, t ex medieträning för nyckelpersoner i organisationen.