120059-2018 - ÄndringSverige-Simrishamn: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: 17/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokalvård av kommunens offentliga lokaler bland annat skolor, förskolor, sporthallar, förvaltningskontor, bibliotek, allmänna toaletter och externt inhyrda lokaler med kommunal verksamhet. Total städyta uppgår till ca 56 000 kvadratmeter. Preliminär start är 3.8.2018.
Avtal avses tecknas med en leverantör.