120100-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av skepp
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livstidsförlängning Waxholm II
Referensnummer: TN 2017-1372
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50241000 Reparation och underhåll av skepp
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte och mål är att modernisera och förlänga livstiden för fartyget Waxholm II, så att den kan gå i trafik fram till år 2030.
Observera att denna upphandling sker i ett steg och att sista ansökningsdag är sista anbudsdag.