120154-2017 - ResultatSverige-Umeå: Hjälpmedel för äldre personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppresningsstöd.
Referensnummer: VLL 2208-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på uppresningsstöd till säng, till Västerbottens läns landsting, Norrbottens läns landsting och Region Jämtland Härjedalen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen