120157-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Elförvaltare för Hässleholmsdepån samt Spårvagnsdepå Lund
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElförvaltare för Hässleholmsdepån samt Spårvagnsdepå Lund
BeskrivningElförvaltare ansvarar för att planera och följa upp högspänningen för elanläggningens underhåll i sin helhet för Hässleholmsdepån samt för Spårvagnsdepå Lund.
Intern identifierare93600100-408965-42041
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000