120196-2022 - ResultatSverige-Katrineholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksprodukter
Referensnummer: SSM2021-3137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Produkter inom nätverk och cybersäkerhet som omfattar hårdvara, programvara med tillhörande service-/supportavtal och/eller licenser för till exempel nätverksväxel, router, trådlösa nätverk, lastbalanserare, brandvägg, intrångsdetektering och övervakning. Konsulttjänster för produkter inom området. Kan till exempel vara installation, planering, uppgradering, rådgivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen