120213-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Strandrengöring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strandstädning
Referensnummer: 512-40834-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90680000 Strandrengöring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande konsulttjänster för strandstädning främst inom nationalpark och naturreservat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen