2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för diarie, ärendehantering och nämndadministration
Beskrivning: Upphandling av kommunens behov inom kansli, dokument- och ärendehantering.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kanslisystem
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd