2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetsskapande teknik - ordinärt boende
Beskrivning: Upphandling av trygghetsskapande teknik för Västerås stads ordinära boenden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89495:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Leverantörens övriga sortiment samt funktionalitet för väta.