120259-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Skyltar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar – Hänvisningsskyltar.
Referensnummer: 177/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att täcka Göteborgs stad med samverkande GR-kommuners behov av skyltsystem för inom- och utomhusmiljöer, vid behov med tillgänglighetsanpassning samt in- och utvändiga specialskyltar.