120272-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borr- och sågutrustning operation
Referensnummer: RS 2020-05438
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av borr- och sågutrustning med avgränsning mot enbart produkter inom ortopedisk kirurgi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33169000 Kirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av borr- och sågutrustning med avgränsning mot enbart produkter inom ortopedisk kirurgi