120273-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förskolemöbler – Möbler och inredning till Kyrkkläppens förskola
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMöbler och inredning till Kyrkkläppens förskola
BeskrivningBodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på möbler och inredning till kommunens nybyggda förskola: Kyrkkläppens förskola, som är belägen i centrala Boden. ​Upphandlingen avser anskaffning, leverans, montage och i iordningställande av möbler och inredning till skolan. Uppdraget innefattar fullständigt färdigställande i form av montage och utplacering av möbler-och inredning. Leverans ska ske under hösten 2024, se 1.9 Tidsplan. Se vidare i kap. 4 "Kravspecifikation" och kap. 6 "Avtalsvillkor" för ingående detaljer kring uppdragets utförande och kravställning. Beställaren kommer att teckna avtal med en (1) leverantör
Intern identifierareAUN 2024-119
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39161000 Förskolemöbler
Ytterligare klassificering (cpv): 39100000 Möbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39200000 Inredning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningBodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på möbler och inredning till kommunens nybyggda förskola: Kyrkkläppens förskola, som är belägen i centrala Boden. ​ Upphandlingen avser anskaffning, leverans, montage och i iordningställande av möbler och inredning till skolan. Uppdraget innefattar fullständigt färdigställande i form av montage och utplacering av möbler-och inredning. Leverans ska ske under hösten 2024, se 1.9 Tidsplan. Se vidare i kap. 4 "Kravspecifikation" och kap. 6 "Avtalsvillkor" för ingående detaljer kring uppdragets utförande och kravställning. Beställaren kommer att teckna avtal med en (1) leverantör
Intern identifierareMöbler och inredning till Kyrkkläppens förskola