2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal avseende saneringstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för saneringstjänster. För fullständiga förutsättningar avseende upphandlingen och det efterföljande åtagandet, se förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: 2023-007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000