2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för mindre broreparationer
Beskrivning: Ramavtalet avser uppdrag av entreprenader för mindre broreparationer efter avrop. För denna kategori avser Lerums kommun att teckna minst tre ramavtal, om så är möjligt.
Intern identifierare: SBN25.325
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45221100 Anläggningsarbeten för broar, 45221119 Byggnadsarbeten: brorenovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000