Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av hissar mm
Referensnummer: GNU 2018/143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för underhåll och service av hissar för Falu kommun, Gagnef kommun, Säters kommun och Hedemora kommun samt deras kommunala bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar, 42998000 Lyftanordning för lastpallar, 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 42416100 Hissar, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Säter
Del nr: 2
Gagnef
Del nr: 3
Hedemora
Del nr: 4