120333-2019 - ResultatSverige-Varberg: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter - Peders skrivares skola och Limagården
Referensnummer: 18/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser mattransporter från tillagningsköken Peder skrivares skola samt mattransporter från Limagården till skolor, förskolor, äldreboende med mera inom Varbergs kommun.
Serviceförvaltningens behov utav transporter av varm mat förpackad i transportboxar av olika storlekar fördelat på följande tillagningskök:
Limagården
Peder skrivares skola
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen