120334-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Skogstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inventering av biologisk mångfald på land
Referensnummer: D.nr: 511-39430-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster i samband med inventeringar av biologisk mångfald på land uppdelad i 10 delområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77231400 Skogsinventering, 92533000 Tjänster i naturreservat, 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen