12042-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Standardsystem för arbetsorderhantering, avrop av material och tjänster inklusive leverantörsfakturahantering, resursplanering samt tillhörande integrationer mot angränsande system.
Referensnummer: 21/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna Kommunfastigheter AB (nedan Kfast) avser att implementera ett standardsystem för arbetsorderhantering, avrop av material och tjänster inklusive leverantörsfakturahantering
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48700000 Verktygsprogram, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen