See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal standardlastbilar
Beskrivning: Anskaffning och vidmakthåll av försvarsmaktsanpassade tunga lastbilar
Intern identifierare: 21FMV7788
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandling av nytt ramavtal för standardlastbilar om 2+2 år option. Upphandlingen avser nyanskaffning, förhyrning samt underhåll. Takvolym om 4000 MSEK för nyanskaffning. Takvolym om 500 MSEK för vidmakthåll, per avtal.
Intern identifierare: Ramavtal standardlastbilar