2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjukvårdsmaterial
Beskrivning: Denna upphandling ska tillgodose det löpande behovet av sjukvårdsmaterial för Umeå kommun och övriga avropsberättigade.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108439:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33100000 Medicinsk utrustning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 2 år + 1+1