2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bäckängsgymnasiet campus
Beskrivning: Projektet avser tillbyggnation samt ombyggnation av Bäckängsgymnasiet i Borås med tillhörande anpassningar av utemiljön i anslutning till gymnasieskolan.
Intern identifierare: 24/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del