2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster för kabelarbeten för Trollhättan Energi Elnät AB 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser Trollhättan Energi Elnät AB:s behov av maskintjänster med förare för kabelförläggning samt anläggningsarbetare för handgrävning invid elkabel.
Intern identifierare: 2024/1474
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 45000000 Anläggningsarbete, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000