120549-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – En (1) Erfaren projektingenjör El och Kraft
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEn (1) Erfaren projektingenjör El och Kraft
BeskrivningTrafikverket eftersöker en (1) erfaren projektingenjör inom El och Kraft med stationeringsort Västerås, Malmö eller Göteborg. Beräknad beläggningsgraden för uppdraget är 100%
Intern identifierareKOM-419590
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEn (1) Erfaren projektingenjör El och Kraft