120551-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Parenterala näringslösningar – Rekvisitionsläkemedel - Parenterala nutritionsprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekvisitionsläkemedel - Parenterala nutritionsprodukter
BeskrivningUpphandling av parenteral nutrition.
Intern identifierare24RS226
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33692210 Parenterala näringslösningar
Ytterligare klassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKravspecifikation
BeskrivningUpphandling av parenterala nutritionsprodukter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsinbjudan
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvtalsmall
Huvudklassificering (cpv): 33692100 Infusionslösningar