Officiellt namn: Karlskrona kommun Postadress: Östra Hamngatan 7B Ort: Karlskrona Postnummer: SE-371 83 Land: Sverige Att: Mikael Augustsson E-post:mikael.augustsson@karlskrona.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Telefoni som tjänst
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 5: Telekommunikationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona.
Nuts-kodSE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser Telefoni som tjänst med vidhängande fasta och mobila operatörstjänster samt integrationer med angränsande system som t.ex. Skype for business. De upphandlande organisationerna efterfrågar en mobil lösning med integrerad växelfunktionalitet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.