120653-2019 - ResultatSverige-Falun: Saneringsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Saneringsarbeten
Referensnummer: SEAB-2018-00068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42924720 Saneringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser industrisanering av SEAB:s olika anläggningar, både det som är i fast form (t.ex. aska och avfall) och det som är i lös form (förorenat vatten och diverse oljor). En stor del av volymen ligger under det revisionsstopp på avfallsförbränningsanläggningen som sker varje år under fyra veckor i augusti-september.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen