120677-2026 - Resultat
Sverige – Skogstjänster – manuell- och motormanuell röjning och huggning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titelmanuell- och motormanuell röjning och huggning
BeskrivningUpphandlingen omfattar motormanuell röjning och huggning med naturvårdande syfte i skyddade områden och naturvårdsprojekt. Upphandlingen består av tre (3) anbudsområden och är indelad i fyra (4) geografiska områden.
Intern identifierare512-9191-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77231000 Skogsskötsel, 92533000 Tjänster i naturreservat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000