120706-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Batterier – Batterier och laddare till Hjälpmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBatterier och laddare till Hjälpmedel
BeskrivningDenna upphandling omfattar batterier och laddare för eldriven utrustning, batterier till eldrivna rullstolar, arbetsstolar, lyftar inklusive taklyftar och gåbord. Med batteriladdare avses laddare till eldrivna rullstolar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31440000 Batterier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101079:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31400000 Ackumulatorer, primärceller och primärbatterier, 31681500 Uppladdare