2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI avseende flödescytometer, Region Örebro län
Beskrivning: Region Örebro län har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge inför en planerad upphandling av flödescytometer. Se bifogat underlag.
Intern identifierare: MT 2024-0013
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434510 Cytometrar