120768-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utbildningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-utbildningar
Referensnummer: SR2302
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio upphandlar en leverantör av IT Utbildningar.
Vi efterfrågar både standardutbud av IT utbildningar i olika format: Interaktiva e-utbildningar, digitalt, på plats samt kundanpassade utbildningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 80533000 Introduktion och utbildning av datoranvändare, 80533100 Datautbildning, 80533200 Datakurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen