2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS bemanningstjänster socialsekreterare och biståndshandläggare
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem gällande bemanningstjänster av socialsekreterare, 1:e socialsekreterare, biståndshandläggare och 1:e biståndshandläggare. Anbudsgivare behöver inte kunna tillhandahålla samtliga tjänster för att delta i systemet. Beräknat värde är cirka 7 000 000 kronor per år.
Intern identifierare: SN/2024:56
Förfarandets viktigaste kännetecken: Uddevalla kommun bjuder in leverantörer, att ansöka om deltagande i Dynamiskt Inköpssystem (DIS) för bemanningstjänster av socialsekreterare, 1:e socialsekreterare, biståndshandläggare samt 1:e biståndshandläggare. Ett dynamiskt inköpssystem innebär att leverantörer kvalificeras för deltagande i systemet i steg ett. Först i steg två sker anbudsförfrågan och därefter utvärdering följt av tilldelning av uppdragsavtal.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del