120793-2022 - ResultatSverige-Malmö: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS: Projektledare
Referensnummer: 20/00287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem för konsultuppdrag som projektledare inom de tre olika delområdena Verksamhetsutveckling, Utredningsprojekt samt Genomförandeprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71541000 Byggteknisk projektledning, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen