Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Störnings- och Fastighetsjour
Referensnummer: Unr 6/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar jourverksamhet för störning- och fastighetsjour, främst utanför kontorstid, vilket är ett komplement till den ordinarie förvaltningsverksamheten. Jourverksamhet avser hela Hyresbostäders med dotterbolags bestånd och omfattas av två delar; Störningsjour samt fastighets/teknikjour.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 79710000 Säkerhetstjänster, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen