12089-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmedling av busstransporter
Referensnummer: 3.2.1-2020-28933
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förmedling av busstransporter av asylsökande och personal från Migrationsverket i hela landet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser busstransporter av asylsökande och personal från Migrationsverket i hela landet.