12090-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Jour för Larmmottagning
Referensnummer: Unr 1 2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar jourverksamhet för larmmottagning, främst utanför kontorstid, vilket är ett komplement till den ordinarie förvaltningsverksamheten. Jourverksamhet för larmmottagning avser hela Hyresbostäders bestånd och omfattas av två delar: störning-och fastighetsjour. Till största del omfattar uppdraget larmmottagning från hyresgäster, både avseende störningar och uppkomna fel i fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64214200 Telefonväxeltjänster, 79510000 Telefonsvarartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen