Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemutvecklare inom oceanografi, marinbiologi och datahantering
Referensnummer: 2022/2355/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI söker en erfaren systemutvecklare som får möjlighet att arbeta med olika projekt och uppdrag inom förvaltningsobjekt och team i den oceanografiska verksamheten av SMHI som ligger i Göteborg.
Kortfattad beskrivning av efterfrågad tjänst
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72246000 Konsulttjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen