120921-2020 - ResultatSverige-Lund: Spel och leksaker; nöjesparksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lek- och hobbymaterial
Referensnummer: KS2018/0182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37500000 Spel och leksaker; nöjesparksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar samtliga nedan områden:
— Lekmaterial, inne- och utelek
— Pedagogisk lekmaterial
— Hobbymaterial
— Barnvagnar, cyklar och småbarnsartiklar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37510000 Dockor, 37511000 Dockskåp, 37520000 Leksaker, 37522000 Leksaker på hjul, 37524000 Spel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lekmaterial, inne- och utelek
Pedagogisk lekmaterial
Hobbymaterial
Barnvagnar, cyklar och småbarnsartiklar