Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.statenssc.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för kontroll av leverantör och betalfil
Referensnummer: 2022-01376-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Systemstödet ska möjliggöra kontroll av leverantörer utifrån fastslagna parametrar samt kontroll av betaltransaktioner inför betalning.
Optioner:
Bevakning av redan upplagda leverantörer i leverantörsregistret
Konsultstöd
Utbildning för användare och superusers
Automatisering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 66115000 Internationell betalningsförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen