See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städ- och förbrukningsmaterial 2023
Beskrivning: Umeå kommun avser upphandla leverantör av städ- och förbrukningsmaterial. Upphandlingen avser inköp av bland annat: RengöringsmedelStädredskapFörbrukningsartiklarHandskar och skyddMikroprodukterEngångsmaterialPåsar, säckarStorköksartiklarMaskindiskmedel Upphandlingen är indelad i följande delområden: 1. Kemtekniska produkter och produkter för personlig hygien. 2. Papper och plastprodukter (sopsäckar, serveringsprodukter mm). 3. Städprodukter och Övriga produkter som ej inryms i något av område 1 eller 2. 4. Engångsförpackningar måltid och Tillhörande produkter till området.
Föregående meddelande: 3341-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39800000 Rengörings- och polermedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1: Kemtekniska produkter och produkter för personlig hygien
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:75857:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39330000 Desinfektionsutrustning, 39830000 Rengöringsmedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2: Papper och plastprodukter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:75857:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 3: Städprodukter och Övriga produkter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:75857:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 4: Engångsförpackningar måltid och Tillhörande produkter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:75857:Lot:4