121038-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Färghandelsvaror.
Referensnummer: 16-02918
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattar leverans/hämtning av färgvaror för löpande underhållsarbeten. Ett brett och heltäckande sortiment av färgvaror efterfrågas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39224210 Målarpenslar, 44800000 Färger, fernissor och mastix, 44812400 Material för målning och tapetsering, 44830000 Mastix, fyllnadsmedel, kitt och lösningsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen