Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Parkeringsautomater med tillhörande betalsystem samt övervaknings- och rapportsystem
Referensnummer: 19RS2543
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51214000 Installation av parkeringsmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro län (nedan kallat ”Regionen”) annonserar härmed en RFI för att få svar på frågeställningar samt att ge potentiella anbudsgivare en möjlighet att komma med synpunkter utifrån nedan ställda frågeställningar inför en kommande upphandling av parkeringsautomater med tillhörande betalsystem samt övervaknings- och rapportsystem till Regionen.
Regionen förbinder sig genom denna RFI inte till något affärsmässigt åtagande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34996300 Regler-, säkerhets- eller signalutrustning för parkeringsanläggningar, 38730000 Parkeringsmätare, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen