121085-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Storbildsprojektorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter
Referensnummer: UH-2018-124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321000 Storbildsprojektorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter upphandlar ett ramavtal med en leverantör för leverans av AV-produkter med tillhörande tjänster. Beställaren är Norrköpings kommun och Upphandlingscenter upphandlande myndighet.
Efterfrågade produkter kommer att avropas successivt och utgörs till stor del av bildskärmar, projektorer, projektordukar och ljudutrustning. I tillhörande tjänster inkluderas bland annat service och support, projektering, leverans, montage och installation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32321000 Storbildsprojektorer, 51313000 Installation av ljudutrustning, 51314000 Installation av videoutrustning, 32552200 Bildskärmsenheter, 30231300 Bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen