Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturvårdsåtgärder
Referensnummer: Dnr 512-2364-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77211300 Trädröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Länsstyrelsens behov av naturvårdsröjningar och naturvårdshuggning. Upphandlingen avser även utkörning av avverkat ris och virke.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen