Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El- och nätverksinstallationertjänster
Referensnummer: V 2021/2501
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för elektriker, elinstallation, apparatskåpsbyggnation, nätverksinstallation m m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar, 45315100 Eltekniska installationer, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen