Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marinbiologiska och maringeologiska konsulttjänster
Referensnummer: 500-8952-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98360000 Marina tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Skåne bjuder in leverantörer att inkomma med ansökning för att deltaga i ett dynamiskt inköpssystem, DIS, gällande marinbiologiska och maringeologiska konsulttjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73112000 Marin forskning, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen