121239-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning lyftanordningar, tryckkärl m. m.
Referensnummer: RS/192295
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Återkommande lagstadgade besiktningstjänster av besiktningspliktiga objekt såsom lyftanordningar, portar, tryckkärl, brandlarm och sprinklers.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Besiktning lyftanordningar, tryckkärl m.m.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Besiktning brandlarm och sprinklers
Del nr: 2